Vairāku desmitu gadu gaitā ir attīstījušās tehnoloģijas, kuru rezultātā ir iespējams iegūt un pasaules tirgū piedāvāt vairāku veidu stēvijas produktus. Šobrīd stēvija ir pieejama dažādos veidos un plaši tiek pielietota pārtikā. Stēvijas produkcija visos veidos ir dabisks saldinātājs, kas neietekmē cukura līmeni asinīs, nesatur kalorijas un piemērots pacientiem ar cukura diābētu un cilvēkiem ar lieko svaru.

 

Stēvijas produkcija un tās pielietojums:
Stēvijas sausās lapas
Paredzētas tējas un citu dzērienu saldināšanai, ēdienu konservēšanai, nodrošinot produktu ilgstošu uzglabāšanu. Lietojot lapas uzturā pirmo reizi būtu jārēķinās ar nelielu stēvijas lapām raksturīgu piegaršu.
Stēvijas lapām piemīt tonizējošs efekts, tāpēc senie Guarani indiāņi ir lietojuši stēvijas lapas pazīstamās Mate tējas pagatavošanā.
Stēvijas steviolglikozīdu koncentrāts
Koncentrāts ir paredzēts auksto un karsto ēdienu pagatavošanai. Līdz ar vairāku pakāpju filtrāciju, tiem nav stēvijas lapām raksturīgās piegaršas un tos, atšķirībā no ķīmiskajiem saldinātājiem, ir iespējams lietot karstajos ēdienos, vienīgi jāuzmanās ar stēvijas koncentrātu dozēšanu. Augstvērtīgajos stēvijas produktos stēvijas saldo vielu (steviozīda un rebaudiozīda A) koncentrācija sastāda vismaz 90%, kas attiecībā pret cukuru sastāda aptuveni 1:300.
Stēvijas pulveri dalās vairākās kategorijās, kas nosaka arī to cenu. Rebaudiozīda A 97% koncentrācijas pulveris būs ievērojami dārgāks par steviozīda 90-95% koncentrācijas pulveri. Cenu nosaka arī pielietotās filtrācijas metode, piemēram, ar enzīmiem attīrīts steviozīda pulveris būs līdz pat 100% dārgāks, salīdzinājumā ar parasto stēvijas pulveri, bet tam nav rūgtenas piegaršas lietojot to par daudz.
Stēvijas tabletes
Ir pieejams mums pierastajā tablešu dozatora iepakojumā. Viena tablete atbilst vienai cukura karotei. Ir paredzēts karsto dzērienu saldināšanai. Atšķirībā no stēvijas pulvera, tabletes vienmēr būs mazākas koncentrācijas - no 20% līdz 26 %, bet ir vienkāršākas dozēšanā.
Stēvijas stēviolglikozīds šķīdrā veidā
Stēvija ir pieejama šķidrā veidā. Sīrups ir pielietojams dzērienu un ēdienu saldināšanā, labi šķīst pie zemām temperatūrām.
Kosmētiski produkti ar stēviju
Eiropas tirgū ir plaši pieejami kosmētiskie līdzekļi, kuru sastāvā ietilpst stēvija. Tās ir zobu pastas, dušas želejas, seju tonizējošie krēmi. Galvenās stēvijas īpašības, tās pielietojot kosmētikā, ir tonizējošs, mitrinošs efekts, bet zobu pastās tā aizvieto mākslīgos saldinātājus un veic antibakteriālas funkcijas.

Izvēloties stēvijas preces svarīgi ir pievērst uzmanību sekojošām niansēm:
1. Papildus sastāvā ietvertas vielas. Ņemot vērā stēvijas saldo vielu ražošanas izmaksas, ražotāji dažreiz pievieno pulverim papildus ķīmiskos saldinātājus, kuri nav akcentēti vienā vai otrā stēvijas produkta reklāmā, bet ir atrodami anotācijā uz paša produkta iepakojuma.
2. Stēvijas saldo vielu - steviozīds/rebaudizīds A koncentrācija produktā. Stēvijas produkcija pasaulē ir pieejama ļoti plašā klāstā, ne vienmēr būtu jāpaļaujas uz produkta cenu, izvēloties lētāko. Uzmanība jāpievērš stēvijas saldo vielu koncentrācijai. Jo lielāka produkta koncentrācija, jo lielākas ir produkta ražošanas izmaksas, kas, protams, atstāj iespaidu uz gala cenu.

Aktuālie stēvijas produkcijas piedāvājumi:

Stēvijas lapas

Stēvijas koncentrāti

Stēvijas tabletes

Stēvijas kosmētika

Pasūtījumu forma

 

 

 

 
  • Latvian
  • Russian (CIS)

Meklēt

© 2010 stevija.lv | Visas tiesības aizsargātas
Web site currency conversion